EMI Feedthrough Filters 1.4UF 50V 10A
M15733/38-0004: EMI Feedthrough Filters 1.4UF 50V 10A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C |
| Technical/Catalog Information | M15733/38-0004 |
| Vendor | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Category | Filters |
| Package / Case | 0.385" Dia x 0.357" L (9.78mm x 9.07mm) |
| Packaging | Tray |
| Attenuation Value | - |
| Capacitance | 1.4F |
| Current | 10A |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Filter Type | Low Pass |
| Voltage | 50V |
| Impedance | - |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M15733 38 0004 M15733380004 410 1233 ND 4101233ND 410-1233 |