EMI Feedthrough Filters EMI FILTER
M15733/44-0002: EMI Feedthrough Filters EMI FILTER
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C |
| Technical/Catalog Information | M15733/44-0002 |
| Vendor | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Category | Filters |
| Package / Case | 0.188" Dia x 0.200" L (4.78mm x 5.08mm) |
| Packaging | Bulk |
| Attenuation Value | - |
| Capacitance | 1500pF |
| Current | 15A |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Filter Type | Low Pass |
| Voltage | 125V |
| Impedance | - |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M15733 44 0002 M15733440002 410 1238 ND 4101238ND 410-1238 |