FILTER EMI 65 PF PI TYPE MIL
M15733/44-0003: FILTER EMI 65 PF PI TYPE MIL
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Series: | - | Manufacturer: | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Type: | Low Pass | Technology: | LC (Pi) |
| Maximum Operating Temperature : | + 75 C | Number of Channels: | 1 |
| Center / Cutoff Frequency: | - | Attenuation Value: | - |
| Resistance - Channel (Ohms): | - | Current: | 15A |
| Values: | C = 65pF | ESD Protection: | No |
| Filter Order: | 3rd | Applications: | MIL-PRF-15733 |
| Package / Case: | Axial, Bushing | Size / Dimension: | 0.188" Dia x 0.200" L (4.78mm x 5.08mm) |
| Height: | - |
| Technical/Catalog Information | M15733/44-0003 |
| Vendor | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Category | Filters |
| Package / Case | 0.188" Dia x 0.200" L (4.78mm x 5.08mm) |
| Packaging | Bulk |
| Attenuation Value | - |
| Capacitance | 65pF |
| Current | 15A |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Filter Type | Low Pass |
| Voltage | 125V |
| Impedance | - |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M15733 44 0003 M15733440003 410 1239 ND 4101239ND 410-1239 |