EMI Feedthrough Filters 1750PF 200V 10A PI CIRCUIT
M15733/66-0001: EMI Feedthrough Filters 1750PF 200V 10A PI CIRCUIT
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Capacitance : | 1750 pF | Voltage Rating : | 200 Volts |
| Technical/Catalog Information | M15733/66-0001 |
| Vendor | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Category | Filters |
| Package / Case | 0.190" Dia x 0.250" L (4.83mm x 6.35mm) |
| Packaging | Bulk |
| Attenuation Value | - |
| Capacitance | 1750pF |
| Current | 10A |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Filter Type | Low Pass |
| Voltage | 125V |
| Impedance | - |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M15733 66 0001 M15733660001 410 1258 ND 4101258ND 410-1258 |