M29F200BB70N6
Flash 256Kx8 or 128Kx16 70
product image
M29F200BB70N6 Picture
SeekIC No. : 00468862 Detail
M29F200BB70N6: Flash 256Kx8 or 128Kx16 70
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
M29F200BB70N6
Mfg:
STMicroelectronics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Data Bus Width : 8 bit, 16 bit Memory Type : NOR Flash
Memory Size : 2 Mbit Architecture : Sectored
Interface Type : CFI Access Time : 70 ns
Supply Voltage - Max : 5.5 V Supply Voltage - Min : 4.5 V
Maximum Operating Current : 20 mA Operating Temperature : + 85 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : TSOP-1-48
Packaging : Tray
Description
Timing Type :
Access Time : 70 ns
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Tray
Operating Temperature : + 85 C
Interface Type : CFI
Memory Type : NOR Flash
Architecture : Sectored
Supply Voltage - Max : 5.5 V
Supply Voltage - Min : 4.5 V
Maximum Operating Current : 20 mA