NVRAM 256K (32Kx8) 35ns
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Data Bus Width : | 8 bit | Memory Size : | 256 Kbit | ||
| Organization : | 32 Kbit x 8 | Interface Type : | Parallel | ||
| Access Time : | 35 ns | Supply Voltage - Max : | 3.6 V | ||
| Supply Voltage - Min : | 3 V | Operating Current : | 45 mA | ||
| Maximum Operating Temperature : | + 70 C | Minimum Operating Temperature : | 0 C | ||
| Package / Case : | SOH | Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | M48Z32V-35MT1F |
| Vendor | STMicroelectronics (VA) |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Memory Type | NVSRAM (Non-Volatile SRAM) |
| Memory Size | 256K (32K x 8) |
| Speed | 35ns |
| Interface | Parallel |
| Package / Case | 44-SOP |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Format - Memory | RAM |
| Drawing Number | * |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | M48Z32V 35MT1F M48Z32V35MT1F 497 4726 1 ND 49747261ND 497-4726-1 |