Development Boards & Kits - S08 / S12 EVAL BOARD FOR HC912DG60A
M68EVB912D60A: Development Boards & Kits - S08 / S12 EVAL BOARD FOR HC912DG60A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Product : | Evaluation Boards | Core : | S12 |
| Technical/Catalog Information | M68EVB912D60A |
| Vendor | Freescale Semiconductor |
| Category | Programmers, Development Systems |
| Type | Microcontroller |
| Contents | * |
| For Use With/Related Products | HC912DG60A |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | M68EVB912D60A M68EVB912D60A |