Comparator ICs 8-Bit Equality Comp
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Product : | Digital Comparators | Maximum Operating Temperature : | + 125 C |
| Mounting Style : | SMD/SMT | Package / Case : | TSSOP-20 |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | M74HC688TTR |
| Vendor | STMicroelectronics (VA) |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Equality Comparator |
| Number of Bits | 8 |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Current - Supply | 4A |
| Delay Time - Propagation | 17ns |
| Package / Case | 20-TSSOP |
| Packaging | Digi-Reel? |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Drawing Number | * |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | M74HC688TTR M74HC688TTR 497 4275 6 ND 49742756ND 497-4275-6 |