MAL202114152E3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1500uF 10volts 20%
product image
MAL202114152E3 Picture
SeekIC No. : 00729298 Detail
MAL202114152E3: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 1500uF 10volts 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MAL202114152E3
Quick Details
Capacitance : 1 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 63 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Termination Style : Axial Dimensions : 10 mm Dia. x 10 mm L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Packaging : Bulk
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 63 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 1 uF
Termination Style : Axial
Dimensions : 10 mm Dia. x 10 mm L