MAP110-1005
Linear and Switching Power Supplies
product image
MAP110-1005 Picture
SeekIC No. : 002761112 Detail
MAP110-1005: Linear and Switching Power Supplies
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MAP110-1005
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Switching Supplies
Description
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Input Voltage :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Dimensions :
Product : Switching Supplies
Parameters:
Technical/Catalog InformationMAP110-1005
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)110W
Voltage - Output5.1V
Voltage - Input90 ~ 264VAC
Power Supply TypeSwitching (Open Frame)
1st Output5.1 VDC @ 16A