MAP110-1012
Linear and Switching Power Supplies 110W 12V 7.5A 15V 6A
product image
MAP110-1012 Picture
SeekIC No. : 002758170 Detail
MAP110-1012: Linear and Switching Power Supplies 110W 12V 7.5A 15V 6A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MAP110-1012
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 113 W Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC, 5 VDC
Output Current (Channel 1) : 7.5 A, 6 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 7 in L x 4.3 in W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Commercial/Medical : Commercial
Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC
Dimensions : 7 in L x 4.3 in W
Output Power Rating : 113 W
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC, 5 VDC
Output Current (Channel 1) : 7.5 A, 6 A