MAP130-4001
Linear and Switching Power Supplies 130W 5V 20A 24V 3.5A/ -12V 1A
product image
MAP130-4001 Picture
SeekIC No. : 002758127 Detail
MAP130-4001: Linear and Switching Power Supplies 130W 5V 20A 24V 3.5A/ -12V 1A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MAP130-4001
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 100 W Input Voltage : 90 VAC to 132 VAC, 175 VAC to 264 VAC Selectable
Number of Outputs : 4 Output Voltage (Channel 1) : 5 VDC
Output Current (Channel 1) : 20 A Output Voltage (Channel 2) : 24 VDC
Output Current (Channel 2) : 3.5 A Output Voltage (Channel 3) : - 12 VDC
Output Current (Channel 3) : 1 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 8.5 in L x 4.5 in W
Description
Product : Switching Supplies
Mounting Style : Chassis
Commercial/Medical : Commercial
Output Voltage (Channel 1) : 5 VDC
Output Voltage (Channel 2) : 24 VDC
Number of Outputs : 4
Output Current (Channel 1) : 20 A
Output Voltage (Channel 3) : - 12 VDC
Output Current (Channel 2) : 3.5 A
Output Power Rating : 100 W
Output Current (Channel 3) : 1 A
Input Voltage : 90 VAC to 132 VAC, 175 VAC to 264 VAC Selectable
Parameters:
Technical/Catalog InformationMAP130-4001
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs4
Power (Watts)130W
Voltage - Output5V, 24V, -12V, 12V
Voltage - Input90 ~ 264VAC
Power Supply TypeSwitching (Open Frame)
1st Output5 VDC @ 20A
2nd Output24 VDC @ 3.5A
3rd Output-12 VDC @ 1A
4th Output12 VDC @ 1A