MAP40-1005C
Linear and Switching Power Supplies Open Frame 40W (5V) with option C
product image
MAP40-1005C Picture
SeekIC No. : 002757097 Detail
MAP40-1005C: Linear and Switching Power Supplies Open Frame 40W (5V) with option C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MAP40-1005C
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 40 W Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 VDC
Output Current (Channel 1) : 8 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 5 in L x 3 in W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Dimensions : 5 in L x 3 in W
Commercial/Medical : Commercial
Output Voltage (Channel 1) : 5 VDC
Input Voltage : 85 VAC to 264 VAC
Output Current (Channel 1) : 8 A
Output Power Rating : 40 W