IC TRANS QUAD MATCHED NPN 14SOIC
MAT04FS-REEL: IC TRANS QUAD MATCHED NPN 14SOIC
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | MAT04FS-REEL |
| Vendor | Analog Devices Inc |
| Category | Discrete Semiconductor Products |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 40V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 30mA |
| Power - Max | 350mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | - |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 60mV @ 1mA, 100A |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 5nA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-SOIC (3.9mm Width), 14-SOL |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | MAT04FS REEL MAT04FSREEL |