Power Line Filters 0.5A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Current Rating : | 0.5 A |
| Technical/Catalog Information | MAW12R522 |
| Vendor | TDK-LAMBDA AMERICAS INC |
| Category | Filters |
| Inductance | - |
| Current | 500mA |
| Filter Type | Power Line |
| Termination Style | Lead Wire |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Voltage - Rated | 250V |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAW12R522 MAW12R522 285 1464 ND 2851464ND 285-1464 |