Voltage Mode PWM Controllers DDR2 & DDR3 Memory Power-Mgt
MAX17000AETG+T: Voltage Mode PWM Controllers DDR2 & DDR3 Memory Power-Mgt
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX17000AETG+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Applications | Memory, DDR2/DDR3 Regulator |
| Current - Supply | 2mA |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package / Case | 24-TQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Drawing Number | 175; 21-0139; TG; 24 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX17000AETG+T MAX17000AETG+T |