RF Amplifier Autoramping Power Amp for 900MHz Ap
MAX2235EUP+T: RF Amplifier Autoramping Power Amp for 900MHz Ap
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Operating Frequency : | 800 MHz to 1000 MHz | Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX2235EUP+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | RF and RFID |
| Package / Case | 20-TSSOP |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 610mA |
| Gain | 26dB |
| Frequency | 801 ~ 1000MHz |
| RF Type | ISM |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Noise Figure | - |
| P1db | - |
| Test Frequency | - |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX2235EUP+T MAX2235EUP+T |