Translation - Voltage Levels 1uA 16Mbps Dual Low-Voltage
MAX3377EETD+T: Translation - Voltage Levels 1uA 16Mbps Dual Low-Voltage
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Propagation Delay Time : | 1600 ns | Supply Voltage - Max : | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min : | 1.2 V, 1.65 V |
| Technical/Catalog Information | MAX3377EETD+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Package / Case | 14-TDFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Input Type | Logic |
| Output Type | Logic |
| Supply Voltage | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Data Rate | 16Mbps |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3377EETD+T MAX3377EETD+T |