Timers & Support Products 622/1244Mbps Burst-M Clock Phase Aligner
MAX3634ETM+T: Timers & Support Products 622/1244Mbps Burst-M Clock Phase Aligner
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Type : | Burst Mode Clock Phase Aligner | Package / Case : | TQFN EP |
| Supply Voltage - Max : | 3.6 V | Supply Voltage - Min : | 3 V |
| Maximum Operating Temperature : | + 85 C | Minimum Operating Temperature : | - 40 C |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX3634ETM+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock Phase Aligner |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 3.6 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Input | LVPECL |
| Output | LVPECL |
| Frequency-Max | 155MHz |
| Package / Case | 48-TQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Drawing Number | * |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX3634ETM+T MAX3634ETM+T |