IC PREC OPAMP SNGL 28MHZ 8-TDFN
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | MAX410ETA+ |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 1 - Single |
| Package / Case | 8-TDFN Exposed Pad |
| Slew Rate | 4.5 V/s |
| Gain Bandwidth Product | 28MHz |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Current - Output / Channel | 35mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.8 V ~ 10.5 V, ±2.4 V ~ 5.25 V |
| Output Type | - |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 80nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 120V |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX410ETA+ MAX410ETA+ |