MB8504S064CE-100L
Features: • Unbuffered 144-pin SO-DIMM Socket Type (Lead pitch: 0.8 mm)• Conformed to JEDEC Standard (2 CLK)• Organization: 4,194,304 words * 64 bits• Memory: MB81F641642C (4 M * 16, 4-bank)* 4 pcs.• 3.3 V ±0.3 V Supply Voltage• All input/output LVTTL compatible...
product image
MB8504S064CE-100L Picture
SeekIC No. : 004413561 Detail
MB8504S064CE-100L: Features: • Unbuffered 144-pin SO-DIMM Socket Type (Lead pitch: 0.8 mm)• Conformed to JEDEC Standard (2 CLK)• Organization: 4,194,304 words * 64 bits• Memory: MB81F641642C (4...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MB8504S064CE-100L
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
• Unbuffered 144-pin SO-DIMM Socket Type (Lead pitch: 0.8 mm)
• Conformed to JEDEC Standard (2 CLK)
• Organization: 4,194,304 words * 64 bits
• Memory: MB81F641642C (4 M * 16, 4-bank) * 4 pcs.
• 3.3 V ±0.3 V Supply Voltage
• All input/output LVTTL compatible
• 4096 Refresh Cycle every 65.6 ms
• Auto and Self Refresh
• CKE Power Down Mode
• DQM Byte Masking (Read/Write)
• Serial Presence Detect (SPD) with Serial EEPROM: JEDEC Standard SPD Format
• Module size: 1.0" (height) * 2.66" (length) * 0.15" (thickness)
• CL-tRCD-tRP: 3-3-3 clk min. @100 MHz, 2-2-2 clk min. @66 MHz
Specifications
Parameter
Symbol
Value
Unit
Min.
Max.
Supply Voltage*
Input Voltage*
Output Voltage*
Storage Temperature
Power Dissipation
Output Current (D.C.)
VCC
VIN
VOUT
TSTG
PD
IOUT
0.5
V
V
°C
W
mA
* : Voltages referenced to VSS (= 0 V)