MC68HC000FN16R2
IC MPU 32BIT 16MHZ 68-PLCC
product image
MC68HC000FN16R2 Picture
SeekIC No. : 003514933 Detail
MC68HC000FN16R2: IC MPU 32BIT 16MHZ 68-PLCC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MC68HC000FN16R2
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: M680x0 Manufacturer: Freescale Semiconductor
Processor Type: M680x0 32-Bit Features: -
Speed: 16MHz Voltage: 3.3V, 5V
Mounting Type: Surface Mount Propagation Delay Time : 26.3 ns
Package / Case: 68-LCC (J-Lead) Supplier Device Package: 68-PLCC (25x25)
Description
Features: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 68-LCC (J-Lead)
Manufacturer: Freescale Semiconductor
Speed: 16MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: M680x0
Processor Type: M680x0 32-Bit
Voltage: 3.3V, 5V