MCH155CN222KK
CAP CERM 2200PF 10% 50V X7R 0402
product image
MCH155CN222KK Picture
SeekIC No. : 002947194 Detail
MCH155CN222KK: CAP CERM 2200PF 10% 50V X7R 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCH155CN222KK
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Rohm Semiconductor
Capacitance: 2200pF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 50V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: -
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: - Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 50V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Capacitance: 2200pF
Thickness (Max): -
Series: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Applications: -
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Features: General Purpose
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCH155CN222KK
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryUndefined Category
Capacitance2200pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-