MCH185CN104KK
CAP CERM .1UF 10% 50V X7R 0603
product image
MCH185CN104KK Picture
SeekIC No. : 002947082 Detail
MCH185CN104KK: CAP CERM .1UF 10% 50V X7R 0603
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCH185CN104KK
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Rohm Semiconductor
Capacitance: 0.1µF Dimensions : 120.4 mm L
Voltage - Rated: 50V Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: -
Ratings: - Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: - Features: General Purpose
Packaging: Cut Tape (CT)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: X7R
Voltage - Rated: 50V
Capacitance: 0.1µF
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max): -
Series: -
Packaging: Cut Tape (CT)
Applications: -
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Features: General Purpose
Height - Seated (Max): 0.035" (0.90mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCH185CN104KK
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryUndefined Category
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Temperature CoefficientX7R
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-