MCM01-001ED471G-F
Mica Capacitors 470pF 500V 2%
product image
MCM01-001ED471G-F Picture
SeekIC No. : 001062001 Detail
MCM01-001ED471G-F: Mica Capacitors 470pF 500V 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCM01-001ED471G-F
Quick Details
Capacitance : 470 pF Tolerance : 2 %
Package / Case : 4640
Capacitance : 470 pF
Tolerance : 2 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCM01-001ED471G-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance470pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±2%
Package / Case0.605" L x 0.400" W x 0.128" H (15.37mm x 10.16mm x 3.25mm)
PackagingBulk
FeaturesPTFE
Maximum Temperature-55°C ~ 200°C