MCM01-009D220J-F
Mica Capacitors 21pF 500V 5%
product image
MCM01-009D220J-F Picture
SeekIC No. : 001059927 Detail
MCM01-009D220J-F: Mica Capacitors 21pF 500V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCM01-009D220J-F
Quick Details
Capacitance : 22 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 200 C
Temperature Coefficient : 100 PPM / C Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 500 Volts
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Termination Style : SMD/SMT
Product : Mica High Frequency Capacitors
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 200 C
Package / Case : 4640
Capacitance : 22 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCM01-009D220J-F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance22pF
Voltage - Rated 500V
Tolerance±5%
Package / Case0.605" L x 0.400" W x 0.128" H (15.37mm x 10.16mm x 3.25mm)
PackagingBulk
FeaturesPTFE
Maximum Temperature-55°C ~ 200°C