MCR01MZPF3323
RES 332K OHM 1/16W 1% 0402 SMD
product image
MCR01MZPF3323 Picture
SeekIC No. : 003928823 Detail
MCR01MZPF3323: RES 332K OHM 1/16W 1% 0402 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCR01MZPF3323
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: MCR01 - Automotive Manufacturer: Rohm Semiconductor
Resistance (Ohms): 332k Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Composition: Thick Film Features: -
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Tolerance: ±1%
Package / Case : QFN-16, 4 x 3.5 Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Height: 0.016" (0.40mm)
Number of Terminations: 2
Description
Composition: Thick Film
Features: -
Number of Terminations: 2
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1%
Resistance (Ohms): 332k
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height: 0.016" (0.40mm)
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: MCR01 - Automotive
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCR01MZPF3323
VendorRohm Semiconductor
CategoryResistors
Resistance In Ohms332K
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0402 (1005 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThick Film