MCR01MZPF4871
RES THICK FILM 1005 4.87K OHM 1%
product image
MCR01MZPF4871 Picture
SeekIC No. : 003868266 Detail
MCR01MZPF4871: RES THICK FILM 1005 4.87K OHM 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCR01MZPF4871
Quick Details
Series: MCR01 - Automotive Manufacturer: Rohm Semiconductor
Processor Series : LM3S9B95 Resistance (Ohms): 4.87k
Power (Watts): 0.063W, 1/16W Composition: Thick Film
Features: - Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1% Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Height: 0.016" (0.40mm)
Number of Terminations: 2
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1%
Resistance (Ohms): 4.87k
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height: 0.016" (0.40mm)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCR01MZPF4871
VendorRohm Semiconductor
CategoryResistors
Resistance In Ohms4.87K
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0402 (1005 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThick Film