MCR10EZHF2104
RES 2.10M OHM 1/8W 1% 0805 SMD
product image
MCR10EZHF2104 Picture
SeekIC No. : 003934311 Detail
MCR10EZHF2104: RES 2.10M OHM 1/8W 1% 0805 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCR10EZHF2104
Quick Details
Series: MCR10 Manufacturer: Rohm Semiconductor
Processor Series : LM3S9B95 Resistance (Ohms): 2.1M
Power (Watts): 0.125W, 1/8W Composition: Thick Film
Features: - Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1% Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height: 0.026" (0.65mm)
Number of Terminations: 2
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1%
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Height: 0.026" (0.65mm)
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Resistance (Ohms): 2.1M
Series: MCR10
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCR10EZHF2104
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms2.10M
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThick Film