MCR10EZHF3572
RES 35.7K OHM 1/8W 1% 0805 SMD
product image
MCR10EZHF3572 Picture
SeekIC No. : 003928855 Detail
MCR10EZHF3572: RES 35.7K OHM 1/8W 1% 0805 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCR10EZHF3572
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: MCR10 Manufacturer: Rohm Semiconductor
Propagation Delay Time : 550 ns Resistance (Ohms): 35.7k
Power (Watts): 0.125W, 1/8W Composition: Thick Film
Features: - Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1% Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height: 0.026" (0.65mm)
Number of Terminations: 2
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Tolerance: ±1%
Resistance (Ohms): 35.7k
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height: 0.026" (0.65mm)
Packaging: Digi-Reel®
Parameters:
Technical/Catalog InformationMCR10EZHF3572
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms35.7K
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingCut Tape (CT)
CompositionThick Film