MCS04020C1002FE000
Thin Film Resistors - SMD 0.63W 10Kohms 1% 0402 SMD 50ppm
product image
MCS04020C1002FE000 Picture
SeekIC No. : 001428792 Detail
MCS04020C1002FE000: Thin Film Resistors - SMD 0.63W 10Kohms 1% 0402 SMD 50ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MCS04020C1002FE000
Mfg:
Vishay/Beyschlag
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Resistance : 10 KOhms Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 50 PPM / K Package / Case : 0402 (1005 metric)
Power Rating : 63 mWatts Series : MCS0402
Voltage Rating : 50 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.32 mm H
Packaging : Reel
Description
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Resistance : 10 KOhms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Voltage Rating : 50 Volts
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 50 PPM / K
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Power Rating : 63 mWatts
Series : MCS0402
Dimensions : 0.5 mm W x 1 mm L x 0.32 mm H