MEE1S0303SC
DC/DC Converters 1W 3.3Vin 3.3Vout 303mA SIP
product image
MEE1S0303SC Picture
SeekIC No. : 002716233 Detail
MEE1S0303SC: DC/DC Converters 1W 3.3Vin 3.3Vout 303mA SIP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MEE1S0303SC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 1 W
Input Voltage Range : 2.97 V to 3.63 V Input Voltage (nominal) : 3.3 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 303 mA Mounting Style : PCB
Package / Case Size : SIP-4
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Power : 1 W
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Mounting Style : PCB
Package / Case Size : SIP-4
Input Voltage Range : 2.97 V to 3.63 V
Input Voltage (nominal) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 303 mA