MEM2012D201R
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 0805 200MHz
product image
MEM2012D201R Picture
SeekIC No. : 001109412 Detail
MEM2012D201R: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 0805 200MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MEM2012D201R
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Maximum DC Current : 200 mAmps Tolerance : 30 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Impedance :
Maximum DC Resistance :
Voltage Rating :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum DC Current : 200 mAmps
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationMEM2012D201R
VendorTDK Corporation
CategoryFilters
PackagingTape & Reel (TR)
Attenuation Value20dB @ 800MHz ~ 2GHz
Capacitance-
Current 200mA
Center / Cutoff Frequency200MHz
Filter TypeLow Pass
Voltage25V