MEM2012D401R
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 0805 400MHz
product image
MEM2012D401R Picture
SeekIC No. : 001110213 Detail
MEM2012D401R: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 0805 400MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MEM2012D401R
Quick Details
Maximum DC Current : 200 mAmps Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 200 mAmps
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationMEM2012D401R
PackagingTape & Reel (TR)
Attenuation Value20dB @ 1GHz ~ 2GHz
Capacitance-
Current 200mA
Center / Cutoff Frequency400MHz
Filter TypeLow Pass
Voltage25V