MEM2012D501R
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 0805 500MHz
product image
MEM2012D501R Picture
SeekIC No. : 001110204 Detail
MEM2012D501R: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 0805 500MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MEM2012D501R
Quick Details
Maximum DC Current : 200 mAmps Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 200 mAmps
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationMEM2012D501R
PackagingTape & Reel (TR)
Attenuation Value20dB @ 1.1GHz ~ 2GHz
Capacitance-
Current 200mA
Center / Cutoff Frequency500MHz
Filter TypeLow Pass
Voltage25V