MK04-1A66B-500W
Proximity Sensors 1 Form A Screw Mount
product image
MK04-1A66B-500W Picture
SeekIC No. : 002680410 Detail
MK04-1A66B-500W: Proximity Sensors 1 Form A Screw Mount
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MK04-1A66B-500W
Mfg:
MEDER electronic
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Sensing Method : Magnetic Sensing Distance : 15 mm
Supply Voltage : 200 V Mounting Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 70 C Minimum Operating Temperature : - 5 C
Series : MK04
Description
Output Configuration :
Mounting Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Sensing Method : Magnetic
Minimum Operating Temperature : - 5 C
Supply Voltage : 200 V
Sensing Distance : 15 mm
Series : MK04
Parameters:
Technical/Catalog InformationMK04-1A66B-500W
VendorMEDER electronic
CategorySwitches
TypeMolded Body
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleWire Leads
CircuitSPST-NO
Switching Power (Max)10W
Switching Voltage (DC) (Max)200V
Switching Current (DC) (Max)500mA
MagnetNot Specified
Must Operate10 ~ 15AT
Must Release-
PackagingBulk
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names MK04 1A66B 500W