MLF1005A1R5KT
RF Inductors 0402 1.5uH 10%
product image
MLF1005A1R5KT Picture
SeekIC No. : 001209489 Detail
MLF1005A1R5KT: RF Inductors 0402 1.5uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLF1005A1R5KT
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 1.5 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 10 mAmps Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 100 MHz Q Minimum : 25
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Q Minimum : 25
Tolerance : 10 %
Inductance : 1.5 uH
Maximum DC Current : 10 mAmps
Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 100 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLF1005A1R5KT
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.5H
Tolerance±10%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 10mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq25 @ 10MHz
Self Resonant Freq100MHz
DC Resistance (DCR)1.300 Ohm Max