MLF1608DR15K
RF Inductors 0603 0.15uH 10%
product image
MLF1608DR15K Picture
SeekIC No. : 001209319 Detail
MLF1608DR15K: RF Inductors 0603 0.15uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLF1608DR15K
Quick Details
Inductance : 150 nH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 50 mAmps Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 180 MHz Q Minimum : 15
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1608
Description
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 150 nH
Q Minimum : 15
Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 50 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Package / Case : 1608
Self Resonant Frequency : 180 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLF1608DR15K
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance150nH
Tolerance±10%
Package / Case0603 (1608 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq15 @ 25MHz
Self Resonant Freq500MHz
DC Resistance (DCR)450.0 mOhm Max