MLK1005S3N3S
RF Inductors 0402 3.3nH 0.3nH Tol
product image
MLK1005S3N3S Picture
SeekIC No. : 001211747 Detail
MLK1005S3N3S: RF Inductors 0402 3.3nH 0.3nH Tol
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLK1005S3N3S
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 3.3 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 400 mAmps Maximum DC Resistance : 0.25 Ohms
Self Resonant Frequency : 7 MHz Q Minimum : 7
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Description
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Maximum DC Current : 400 mAmps
Tolerance : 0.3 nH
Q Minimum : 7
Maximum DC Resistance : 0.25 Ohms
Inductance : 3.3 nH
Self Resonant Frequency : 7 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLK1005S3N3S
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3nH
Tolerance±0.3nH
Package / Case0402 (1005 metric)
PackagingCut Tape (CT)
TypeCeramic
Current 400mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq7 @ 100MHz
Self Resonant Freq8.3GHz
DC Resistance (DCR)220.0 mOhm Max