MLW3013-28-RB-1A
Rocker Switches & Paddle Switches ON-OFF-ON SNAPIN 28V LAMP WHT RKR BLK BZL
product image
MLW3013-28-RB-1A Picture
SeekIC No. : 002626120 Detail
MLW3013-28-RB-1A: Rocker Switches & Paddle Switches ON-OFF-ON SNAPIN 28V LAMP WHT RKR BLK BZL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MLW3013-28-RB-1A
Current Rating : 5 A Voltage Rating AC : 250 V
Voltage Rating DC : 30 V Termination Style : Solder Lug
Actuator : Rocker Mounting Style : Snap In
Terminal Seal : Epoxy Contact Plating : Silver
Illumination : Illuminated Illumination Color : White
Color :
Actuator : Rocker
Terminal Seal : Epoxy
Contact Plating : Silver
Current Rating : 5 A
Voltage Rating AC : 250 V
Illumination : Illuminated
Illumination Color : White
Switch Function : ON - OFF - ON
Voltage Rating DC : 30 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationMLW3013-28-RB-1A
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names MLW3013 28 RB 1A