MNR02M0AJ100
RES ARRAY 10 OHM 2 RES 0404
product image
MNR02M0AJ100 Picture
SeekIC No. : 003956378 Detail
MNR02M0AJ100: RES ARRAY 10 OHM 2 RES 0404
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MNR02M0AJ100
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: MNR02 Manufacturer: Rohm Semiconductor
Circuit Type: Isolated Resistance (Ohms): 10
Number of Resistors: 2 Number of Pins: 4
Power Per Element: 62.5mW On-Chip ADC : Yes
Tolerance: ±5% Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Applications: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 0404 (1010 Metric), Convex Supplier Device Package: 1005 x 2
Size / Dimension: 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm) Height: 0.014" (0.35mm)
Description
Circuit Type: Isolated
Power Per Element: 62.5mW
Tolerance: ±5%
Applications: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Resistance (Ohms): 10
Number of Resistors: 2
Number of Pins: 4
Height: 0.014" (0.35mm)
Package / Case: 0404 (1010 Metric), Convex
Size / Dimension: 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Supplier Device Package: 1005 x 2
Series: MNR02
Parameters:
Technical/Catalog InformationMNR02M0AJ100
VendorRohm Semiconductor(VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms10.0
Tolerance±5%
Power Per Element62.5mW
Circuit TypeIsolated
Number of Pins4
PackagingDigi-Reel?
Number of Resistors2
Package / Case0402 x 2 Convex (1005 metric)
Mounting TypeSurface Mount