MPC8245LZU333D
Microprocessors (MPU) 333MHz 632.7MIPS
product image
MPC8245LZU333D Picture
SeekIC No. : 00381840 Detail
MPC8245LZU333D: Microprocessors (MPU) 333MHz 632.7MIPS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MPC8245LZU333D
Mfg:
Freescale Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Processor Series : PowerQUICC II Data Bus Width : 32 bit
Maximum Clock Frequency : 333 MHz Program Memory Size : 16 KB
Operating Supply Voltage : 0 V to 3.3 V Maximum Operating Temperature : + 105 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : TBGA
Description
Core :
Data RAM Size :
Interface Type :
Data Bus Width : 32 bit
Program Memory Size : 16 KB
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Mounting Style : SMD/SMT
Maximum Clock Frequency : 333 MHz
Processor Series : PowerQUICC II
Package / Case : TBGA
Operating Supply Voltage : 0 V to 3.3 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationMPC8245LZU333D
VendorFreescale Semiconductor
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Processor TypeMPC82xx PowerQUICC II 32-bit
Speed333MHz
Voltage2V