MPC852TVR50A
Microprocessors (MPU) Ethernet 50 MHz
product image
MPC852TVR50A Picture
SeekIC No. : 00381737 Detail
MPC852TVR50A: Microprocessors (MPU) Ethernet 50 MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MPC852TVR50A
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Processor Series : MPC8xx Core : MPC8xx
Data Bus Width : 32 bit Maximum Clock Frequency : 50 MHz
Program Memory Size : 4 KB Data RAM Size : 8 KB
Interface Type : SPI, UART Operating Supply Voltage : 0 V to 3.3 V
Maximum Operating Temperature : + 105 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : MAPBGA-169
Description
Data Bus Width : 32 bit
Maximum Operating Temperature : + 105 C
Mounting Style : SMD/SMT
Interface Type : SPI, UART
Maximum Clock Frequency : 50 MHz
Core : MPC8xx
Data RAM Size : 8 KB
Operating Supply Voltage : 0 V to 3.3 V
Processor Series : MPC8xx
Program Memory Size : 4 KB
Package / Case : MAPBGA-169
Parameters:
Technical/Catalog InformationMPC852TVR50A
Processor TypeMPC8xx PowerQUICC 32-Bit
Speed50MHz
Voltage1.8V