MPC855TVR50D4
Microprocessors (MPU) POWER QUICC-NO LEAD
product image
MPC855TVR50D4 Picture
SeekIC No. : 00381701 Detail
MPC855TVR50D4: Microprocessors (MPU) POWER QUICC-NO LEAD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MPC855TVR50D4
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Processor Series : PowerQUICC I Core : MPC8xx
Data Bus Width : 32 bit Maximum Clock Frequency : 50 MHz
Operating Supply Voltage : 2.5 V, 3.3 V Maximum Operating Temperature : + 95 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : BGA
Description
Program Memory Size :
Data RAM Size :
Interface Type :
Data Bus Width : 32 bit
Mounting Style : SMD/SMT
Operating Supply Voltage : 2.5 V, 3.3 V
Maximum Clock Frequency : 50 MHz
Processor Series : PowerQUICC I
Core : MPC8xx
Maximum Operating Temperature : + 95 C
Package / Case : BGA
Parameters:
Technical/Catalog InformationMPC855TVR50D4
Processor TypeMPC8xx PowerQUICC 32-Bit
Speed50MHz
Voltage3.3V