MPS-120-24
Linear and Switching Power Supplies 120W 24V 5A
product image
MPS-120-24 Picture
SeekIC No. : 002756834 Detail
MPS-120-24: Linear and Switching Power Supplies 120W 24V 5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MPS-120-24
Mfg:
Mean Well
Quick Details
Output Power Rating : 120 W Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Output Current (Channel 1) : 5 A Mounting Style : Screw
Dimensions : 177.8 mm L x 107.95 mm W
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Number of Outputs : 1
Output Power Rating : 120 W
Output Current (Channel 1) : 5 A
Output Voltage (Channel 1) : 24 VDC
Mounting Style : Screw
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC