MPS-120-15
Linear and Switching Power Supplies 120W 15V 8A
product image
MPS-120-15 Picture
SeekIC No. : 002760341 Detail
MPS-120-15: Linear and Switching Power Supplies 120W 15V 8A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MPS-120-15
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Output Power Rating : 120 W Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Output Current (Channel 1) : 8 A Mounting Style : Screw
Dimensions : 177.8 mm L x 107.95 mm W
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Number of Outputs : 1
Output Power Rating : 120 W
Mounting Style : Screw
Output Voltage (Channel 1) : 15 VDC
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
Output Current (Channel 1) : 8 A