MRF7S27130HR3
Transistors RF MOSFET Power HV7 2.7GHZ 130W NI780H
product image
MRF7S27130HR3 Picture
SeekIC No. : 00220188 Detail
MRF7S27130HR3: Transistors RF MOSFET Power HV7 2.7GHZ 130W NI780H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MRF7S27130HR3
Mfg:
Freescale Semiconductor
Quick Details
Configuration : Single Transistor Polarity : N-Channel
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V Gate-Source Breakdown Voltage : - 6 V, 10 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C Package / Case : NI-780
Packaging : Reel
Description
Frequency :
Gain :
Output Power :
Continuous Drain Current :
Configuration : Single
Transistor Polarity : N-Channel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Gate-Source Breakdown Voltage : - 6 V, 10 V
Package / Case : NI-780
Parameters:
Technical/Catalog InformationMRF7S27130HR3
VendorFreescale Semiconductor
CategoryDiscrete Semiconductor Products
Transistor TypeN-Channel
Voltage - Rated 28V
Current Rating1.5A