MWI200-06A8T
Discrete Semiconductor Modules 200 Amps 600V
product image
MWI200-06A8T Picture
SeekIC No. : 00140981 Detail
MWI200-06A8T: Discrete Semiconductor Modules 200 Amps 600V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MWI200-06A8T
Mfg:
Ixys
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Packaging : Bulk
Description
Product :
Type :
Mounting Style :
Package / Case :
Packaging : Bulk
Parameters:
Technical/Catalog InformationMWI200-06A8T
VendorIXYS
CategoryDiscrete Semiconductor Products
ConfigurationThree Phase Inverter
InputStandard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)600V
Current - Collector (Ic) (Max)225A
Power - Max675W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic2.5V @ 15V, 200A
Current - Collector Cutoff (Max)1.8mA
NTC ThermistorNo
Input Capacitance (Cies) @ Vce9nF @ 25V