N05DB101K
INDUCTOR WOUND 100UH .55A SMD
product image
N05DB101K Picture
SeekIC No. : 003460738 Detail
N05DB101K: INDUCTOR WOUND 100UH .55A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N05DB101K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 100µH Current: 550mA
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Tolerance: ±10%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 830 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 8.3MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.240" L x 0.232" W x 0.110" H (6.10mm x 5.90mm x 2.80mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
Current: 550mA
Tolerance: ±10%
Inductance: 100µH
DC Resistance (DCR): 830 mOhm Max
Packaging: Tape & Reel (TR)
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Frequency - Self Resonant: 8.3MHz
Package / Case: 0.240" L x 0.232" W x 0.110" H (6.10mm x 5.90mm x 2.80mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN05DB101K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance100H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 550mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq8.3MHz
DC Resistance (DCR)830.0 mOhm Max