N05DB100K
INDUCTOR WOUND 10UH 1.6A SMD
product image
N05DB100K Picture
SeekIC No. : 003460737 Detail
N05DB100K: INDUCTOR WOUND 10UH 1.6A SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
N05DB100K
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductance: 10µH Current: 1.6A
Current - Saturation: - Current - Temperature Rise: -
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±10% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: 25MHz Material - Core: -
Package / Case: 0.240" L x 0.232" W x 0.110" H (6.10mm x 5.90mm x 2.80mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Current - Saturation: -
Current - Temperature Rise: -
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
DC Resistance (DCR): 100 mOhm Max
Q @ Freq: -
Type: -
Inductance: 10µH
Tolerance: ±10%
Frequency - Self Resonant: 25MHz
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current: 1.6A
Series: -
Manufacturer: Taiyo Yuden
Package / Case: 0.240" L x 0.232" W x 0.110" H (6.10mm x 5.90mm x 2.80mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationN05DB100K
VendorTaiyo Yuden
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 1.6A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq25MHz
DC Resistance (DCR)100.0 mOhm Max